Shankha a Mahayana azaz „nagyszerű” Buddhizmus 8 szimbólumának egyike, a kagylókürt.
A hang és így az életenergia a kagylókürtben térbeli csigavonalban speciálisan áramlik, minden kagylókürt hangja egyedi. A buddhista tanok szerinte ezért jelképe lett az egyediségnek, a szabadságnak. Természetesen a víz elemhez tartozik, ami az örökké változó mindenségre azaz Univerzumra is utal ahogy a nőiség szimbolikájához is, ami által a termékenységhez is.
Aki meg tudja szólaltatni „om-aum” hangot képes közvetíteni, ami a Mindenségben létezést, a bölcsességet, tudást, a felemelkedettséget magát hívja magához. Aki meghallja a belézárt tenger hangját éberebb lesz, elméje nyitottabb és befogadóbb lesz a tanításokra és minden újra.
Hangja, de puszta jelenléte távoltartja a gonosz szellemeket, és azok imádóit a kígyókat, csúszómászókat. Ezen erejében bízva amikor nagy gond van valahoz pl. természeti csapás, akkor az elűző szertartások rész a Shanka vagy Shankha megszólaltatása még ma is például Tibetben.
A budapesti Shankha Szentély a garábi Mahayana egyház kihelyezéseként lehetőséget kínál a nagyvárosi forgatagban is az elcsendesedéshez. Az autentikus miliőben eredeti monumentális tibeti hangtálakkal, gongokkal, különleges kristályhangtálakkal, angyalhárfával tarthatóak a hangfürdők, akárcsak az ősi kultúrákban.
Szeretettel várom a kedves vendégeket egyéni és csoportos hangfürdőkre a megadott időpontokban előzetes jelentkezéssel.
Az előtérbe lépve úgy érezhetjük magunkat, mintha egy tibeti szentélybe lépnénk. Az autentikus környezetnek, az imamalomnak köszönhetően érezzük az ősi energiákat.
Az imakerék vagy imamalom a buddhizmusban használt henger alakú nyeles kerék fémből, fából, kőből, bőrből vagy durva pamutból. Garábon és a budapesti szentélyben is ennek egy fémből készült változata található meg.
Hagyományosan az om mani padme hum mantra szerepel a kerek külsején szanszkrit nyelven. Esetenként megjelennek védelmező alakok is, hogy dákiníkat, azaz védelmező alakokat ábrázolnak, valamint hordozzák a nyolc szerencsehozó szimbólumot is, az astamangalákat. Az imamalmok mérete nagyon különböző lehet. A henger közepén található a fából vagy fémből készített „életfa”, amelyre bizonyos mantrákat írnak vagy rátekerik. Akár több ezer mantrát tekernek az életfára. az om mani padme hum mantra a legjellemzőbb, de más mantrákat is használnak.
Gongok
Az óriás chau vagy más néven tam-tam gongok, melyek erőteljes, mégis felharmonikusokban gazdag hangjai átjárnak, átrezgetnek bennünket a hangfürdők alkalmával.
A wind gong biztosítja a rendkívül gazdag hangzásvilágot, a felharmonikusok széles skáláját, amely a gong hatalmas méretéből fakadóan hosszan képes szólni.
A gongok ütés hatására rezgésbe jönnek, amely rezgés a levegő közvetítő közege által jut el és nyelődik el fizikai és finomenergetikai testeinkben, így fejtve ki jótékony hatásukat a hangfürdőn résztvevőkben.
A gongok hangjai és rezgései képesek lelassítani a szívverést, a légzést, elősegítve és támogatva az ellazult, relaxált állapotot, a stressz csökkentést, s mindazon jótékony hatásokat, amelyekre a mély relaxáció állapota nyújt lehetőséget.
A Shankha Szentély hangfürdői a teljes testi-lelki-szellemi tisztulás és regenerálódás lehetőségét nyújtják a résztvevőknek.